
Co nejíst při těhotenství, ať dítěti neuškodíte?
Těhotná žena by si měla dávat pozor na to, co jí během těhotenství. Neživí jen sebe, ale i dítě. Některé potraviny by se během gravidity neměly vůbec jíst, aby nepoškodily dítě. Víte, které potraviny byste si měla na nějaký čas odpustit? Určitě znáte klasiku - alkohol a cigarety, ale co to ostatní?

Jak poznáte předčasný porod?
O předčasný porod se jedná v případě, pokud se dítě narodí mezi 23. a 37. týdnem těhotenství. Tento jev není naštěstí příliš častý. Předčasně narozené děti nejsou ještě zcela vyvinuté, avšak mají poměrně velkou šanci k přežití hlavně po 30. týdnu.

Kojení na veřejnosti - ano nebo ne?
Kojení je pro miminko nejpřirozenější stravou. Ovšem, když se cestuje, tak i během cesty potřebuje dítě jíst. Hlad je hlad a pokud nechcete poslouchat pláč, určitě mu vyhovíte. Budete kojit na veřejnosti nebo raději odejdete někam do ústraní? Každá žena řeší tuto intimní záležitost jinak.

Jak ušetřit na dítěti? Zajímavé rady vám pomohou tolik neutratit
I když by se na dítěti šetřit nemělo, v dnešní době se mnoho rodin snaží ušetřit každou korunu a to se projeví i na dítěti. Při správně promyšleném plánu můžete ušetřit dostatek financí. Mnoho věcí do výbavičky seženete u známých.A co to ostatní? Podívejte se na několik tipů.

Poporodní změny jsou u každé ženy jiné
Těhotenstvím a porodem se změní v těle mnoho orgánů a samotným porodem se mohou změnit či poškodit. Kromě toho, že si přivezete domů malého drobečka, změní se i další věci. Co se děje s dělohou, pochvou či vaječníky po porodu? Pojďme se na to podívat, co se vše v těle změnilo.

Plané neštovice - příznaky a léčba
Plané neštovice jsou častým dětským onemocněním, které se většině dětí nevyhne, pokud nejsou naočkovány. Projevuje se vyrážkami. Proděláním planých neštovic v dětství vznikne doživotní ochrana proti této nemoci. Průběh bývá zpravidla lehký, v dospělosti horší.

Správný věk na těhotenství a mateřství
Správný věk na mateřství se nedá lehce určit; u někoho je to vyšší věk a u někoho nižší věk. Záleží na tom, jak se daná žena na mateřství cítí a jak moc je vyspělá. Nezapomeňte, ze se zvyšujícím věkem je otěhotnění obtížnější. Nejlepší věk dle lékařů do 25 let. Realita je však jiná.

9. týden těhotenství
V 9. týdnu žena na sobě už určitě poznává mnoho změn. Mění se jí prsa, má jinou náladu a začíná se trošku měnit i váha. I dítě se začíná o trošku měnit a hlavně prochází velkým vývojem. Plod je dlouhý 25 mm a váží 4 g.

Návštěva dětského lekáře
Narození děťátka je radostnou událostí, a v mnoha rodinách také velmi a toužebně očekávanou. S příchodem dítěte na svět vás však čekají také různé starosti. Zodpovědní rodiče mají například obavy, zda je jejich potomek zcela zdravý, nic mu neschází a dobře prospívá. Což se dá zjistit také u lékaře.

Začátek porodu a jeho příznaky
Po krásných devíti měsících přichází na řadu porod. Jak jej ale poznáte? Podívejte se na příznaky, které vám postupně oznamují, že přichází porod. Nezanedbejte všechna tato znamení, která vás informují o začátku porodu.

Polohy při kojení - které jsou nejlepší
Kojení je naprosto přirozená věc, proto byste mu měla věnovat dostatek pozornosti. Vám i vašemu dítěti pomůže nejen správná taktika, ale i střídání poloh při kojení. Určitě vás nebaví pouze stejná poloha, tak je prostě střídejte. Podívejte se, jak na to. Nezapomeňte, že kojení je nejpřirozenější stravou pro vaše dítě.

8. týden těhotenství
Žena v osmém týdnu už na sobě určitě pociťuje příznaky těhotenství. Není to je menší nárůst váhy, ale i nevolnosti či plnější prsa. Nezapomeňte ani na návštěvu u gynekologa, na kterou je právě teď čas. Plod se pomalounku vyvíjí a je velký už 2 cm. Podívejte se na více informací.

Poprvé u dětského lekáře
Novopečení rodiče mají před sebou mnoho důležitých úkolů. Jedním z nich je také vybrat správného a důvěryhodného dětského lékaře či lékařku. Kdy by měly maminky s kojencem poprvé navštívit ordinaci pediatra? Někteří odborníci zastávají názor, že by budoucí maminka měla navázat kontakt s praktickým lékařem pro děti a dorost (PLDD) ještě před porodem.

Bramborová kaše s mrkví, recept na příkrm
Po mrkvovém pyré a bramborové kaši vyzkoušejte i bramborovou kaši s mrkví. Jedná se o jednoduchý recept, který můžete dát dítěti přibližně od šestého měsíce věku u kojených dětí a u nekojených o dva měsíce dříve. Podívejte se na něj.

Péče o chrup v těhotenství by měla být důsledná
V těhotenství se některým ženám kazí zuby. Častou výmluvou bývá to, že je to kvůli těhotenství. Je to ale pravda? Má opravdu gravidita vliv na kazivost zubů nebo za tím stojí něco jiného? Přečtěte si následující řádky, které vám řeknou, jak to doopravdy je.