Domů Těhotenství Těhotenství týden po týdnu Porod Šestinedělí Péče o dítě

Kojení na veřejnosti - ano či ne?

Vydáno: 8. srpen 2012 v kategorii Péče o dítě, napsala Adéla Jánská.

kojení miminka

Kojení je pro miminko nejpřirozenější stravou. Ovšem, když se cestuje, tak i během cesty potřebuje dítě jíst. Hlad je hlad a pokud nechcete poslouchat pláč, určitě mu vyhovíte. Budete kojit na veřejnosti nebo raději odejdete někam do ústraní? Každá žena řeší tuto intimní záležitost jinak.-

Naše maminky děti kojily většinou doma. Kojení na veřejnosti bylo tenkrát nepřípustné. Nyní je jiná doba a s ní se změnil pohled na kojení. Dalo by se říct, že zhruba polovina je proti kojení a té druhé to naopak nevadí. Mnoho maminek říká, že když má dítě hlad, tak co má tedy dělat. Jediná rada je, že byste dítě měla nakojit těsně předtím než s ním jdete ven a zároveň s ním nikam nechodit na dlouhou dobu.

Ne všem se to líbí

I když je kojení přirozené, o kojení na veřejnosti se to nedá říct. Někteří jej odsuzují, jiní ne. V některých případech je kojení opravdu nevkusné, stačí si představit situaci, kdy je blízko vás plno puberťáků a vy začnete kojit, jste v lepší restauraci nebo na schůzce. Záleží na situaci, akorát je vždy lepší zajít do ústraní než kojit před zraky všech okolo vás.

Kojit ale s rozumem

Pokud už kojit musíte, běžte spíše do ústraní. Pokud budete kojit uprostřed náměstí, každý se bude na vás dívat spíše s odporem než s pochopením. Obzvláště starší generace k tomu mohou mít dost připomínek.

Také byste měla dbát na to, ať nemáte prs příliš vyvalený. Když krmíte dítě a prs nejde ani vidět, nikomu to vadit nebude. V prvním případě vás budou nepříjemně pozorovat i mladší ženy.

Kojíte na veřejnosti nebo volíte raději kojení doma či v ústraní?