Domů Těhotenství Těhotenství týden po týdnu Porod Šestinedělí Péče o dítě

Adéla Jánská

zdravé miminko

Test Clarigo: Spolehlivé vyšetření na Downův syndrom

Vydáno: 18. května 2017

Downův syndrom je strašákem mnoha žen a standardně prováděná amniocentéza není zrovna příjemným a bezrizikovým vyšetřením. Nově se dá na odhalení genetických vad použít neinvazivní metoda Clarigo, při které stačí odběr z krve těhotné ženy.

těhotenský test

Těhotenský test: Kdy si ho udělat a kdy mu věřit?

Vydáno: 30. března 2017

Když stále nepřichází menstruace nebo cítíte, že možná jste v tom, potom je nejspolehlivější si udělat těhotenský test. Ten si můžete udělat doma nebo zajít za lékařem na krevní test. Na jakém principu testy fungují, kdy testovat a jak zjistíte pozitivní nebo negativní výsledek?

ambulantní porod

Ambulantní porod: Co to je a jak probíhá?

Vydáno: 26. února 2017

Zůstávat po porodu v porodnici 72 hodin není nutné, již po několika hodinách můžete jít i s dítětem domů. To přesně oficiálně říká Ministerstvo zdravotnictví a jeho metodický pokyn k ambulantnímu porodu, který platí od začátku roku 2014. Ačkoliv je stále doporučeno zůstat v porodnici 72 hodin,...

mimino

Čeho se nejvíc nastávající matky bojí před porodem?

Vydáno: 23. srpna 2016

Nastávající maminky se většinou porodu bojí. Obávají se, co se bude při něm dít, jak moc bude bolet a hlavně mají strach, ať se nevyskytnou nějaké komplikace. Strachují se, aby dítě bylo v pořádku a nemělo nějaký problém. Víte, čeho se nejvíc bojí?

mimino

Triple test: Vyšetření, které zbytečně stresuje

Vydáno: 3. července 2016

Mezi 16. až 18. týdnem těhotenství se provádí triple test, který má za úkol odhalit vady plodu. Má to ale jeden háček, jedná se o zastaralý test, který je spolehlivý asi pouze ze 70 %. Vyšetřují se při něm tři hormony. Jak probíhá, kdy se provádí a je vůbec povinný?

mimino

Nezapomeňte potřebné doklady do porodnice

Vydáno: 21. června 2016

Do porodnice byste si s sebou měla vzít jak oblečení nebo toaletní a hygienické oblečení, tak i doklady. Doklady jsou velmi důležité, proto je vhodné, abyste si všechno připravila dopředu, ať si je v den D můžete společně i s taškou potřebných věcí vzít s sebou do porodnice.

>