Domů Těhotenství Těhotenství týden po týdnu Porod Šestinedělí Péče o dítě

Adéla Jánská

císařský řez

Císařský řez - nevýhody a komplikace. Opravdu stojí za to?

Vydáno: 12. června 2016

U nás přichází na svět císařským řezem asi 20 % dětí a ne všechny se narodí kvůli tomu, že operativní porod byl nutností. Mnohé ženy berou císaře za jednodušší způsob porodu, který je nebude bolet a bude rychlejší. Opak je ale pravdou, císařský řez není bezpečnější a jednodušší než spontánní porod.

kyselina listová

Kyselina listová - vitamín, který patří k těhotenství

Vydáno: 31. května 2016

Plánujete otěhotnět nebo již těhotná jste? Tak určitě nezapomeňte na kyselinu listovou, která je velice důležitá na vývoj plodu a jeho normální růst. Tento vitamín najedete v mnohých potravinách i doplňcích stravy. V těhotenství má nezastupitelnou roli, proto je doporučován každé nastávající...

cukety

Příkrm z cukety s bramborem - recept na cuketové pyré

Vydáno: 21. května 2016

Chcete svému dítěti dopřát jako příkrm i něco zajímavějšího než bramborová kaše? Vyzkoušejte příkrm z cukety, který je velmi oblíbený a obecně pro děti chutný. Cuketu můžete zařadit do jídelníčku již od šestého měsíce věku u kojených a nekojených o dva měsíce dříve.

poslíčci

Poslíčci: Co to je a jak je poznáte od kontrakcí?

Vydáno: 12. května 2016

Poslíčci jsou falešné kontrakce, které se mohou objevit již v polovině těhotenství. Projevují se jako tvrdnutí břicha, kterou může doprovázet menší nebo větší bolest. Víte, kdy přicházejí a co vůbec poslíčci znamenají?

těhotná žena ultrazvuk

Jaké vitamíny brát před plánovaným otěhotněním?

Vydáno: 6. února 2016

Plánujete otěhotnět? Tak to nezapomeňte na cenné látky, které jsou pro miminko důležité. Zjistěte, které vitamíny byste měla brát, ať se podpoří pravděpodobnost, že otěhotníte nebo ať má miminko nejvíce cenných látek. Pro zdravý vývoj plodu je podstatná kyselina listová, také speciální vitamíny...

jména pro holky

Holčičí jména - Seznam 500 jmen pro holky a miminka!

Vydáno: 17. ledna 2016

Čekáte holčičku a přemýšlíte nad tím, jaké jí vybrat jméno? Jedná se o celkem těžký úkol, abyste vybrali to nejlepší jméno pro holku. Je totiž velice bohatý výběr a vy si můžete jména neobvyklé, tradiční nebo cizí. Pokud nevíte, které jméno pro miminko vybrat, podívejte se na seznam.

< 1 >