Domů Těhotenství Těhotenství týden po týdnu Porod Šestinedělí Péče o dítě
cukety

Příkrm z cukety s bramborem - recept na cuketové pyré

Chcete svému dítěti dopřát jako příkrm i něco zajímavějšího než bramborová kaše? Vyzkoušejte příkrm z cukety, který je velmi oblíbený a obecně pro děti chutný. Cuketu můžete zařadit do jídelníčku již od šestého měsíce věku u kojených a nekojených o dva měsíce dříve.

dívka

Menstruační cyklus: Jak mu porozumět a zvýšit šanci na otěhotnění?

Menstruace neboli perioda, menzes, měsíčky či krámy jsou součástí procesu, který je nutný pro reprodukci. Začíná zpravidla okolo 12. roku a končí menopauzou. Přesně v této době může být žena těhotná. Jak můžete podpořit šanci na těhotenství, když budete vědět, co přesně se děje?

poslíčci

Poslíčci: Co to je a jak je poznáte od kontrakcí?

Poslíčci jsou falešné kontrakce, které se mohou objevit již v polovině těhotenství. Projevují se jako tvrdnutí břicha, kterou může doprovázet menší nebo větší bolest. Víte, kdy přicházejí a co vůbec poslíčci znamenají?

těhotná

Těhotenství po 35. roku: Co se může stát po třicítce?

V dnešní době není vůbec neobvyklé, že žena má první dítě ve svých 35 letech a více. Podle posledních statistik tento jev stoupá, proto je vhodné se připravit nejen na výhody, které vyšší věk přináší, ale i na nevýhody a možné komplikace.

moučnivka u dětí

Moučnivka u dětí: Příznaky, projevy a léčba

U miminek a malých dětí se v ústech může objevit bílý povlak na jazyku, který připomíná tvaroh. Tak se bude jednat o moučnivku, které se dítě zbaví buď samo, nebo pomocí mastičky. Proč vůbec vzniká a jaké jsou příznaky? Zjistěte včas, co s tím máte provést, ať se toho miminko zbaví.

těhotná žena ultrazvuk

Jaké vitamíny brát před plánovaným otěhotněním?

Plánujete otěhotnět? Tak to nezapomeňte na cenné látky, které jsou pro miminko důležité. Zjistěte, které vitamíny byste měla brát, ať se podpoří pravděpodobnost, že otěhotníte nebo ať má miminko nejvíce cenných látek. Pro zdravý vývoj plodu je podstatná kyselina listová, také speciální vitamíny pro těhotné a pestrá strava.

jména pro holky

Holčičí jména - Seznam 500 jmen pro holky a miminka!

Čekáte holčičku a přemýšlíte nad tím, jaké jí vybrat jméno? Jedná se o celkem těžký úkol, abyste vybrali to nejlepší jméno pro holku. Je totiž velice bohatý výběr a vy si můžete jména neobvyklé, tradiční nebo cizí. Pokud nevíte, které jméno pro miminko vybrat, podívejte se na seznam.

zarděnky

Zarděnky - příznaky, léčba a očkování

Zarděnky se řadí mezi nemoci, které se objevují jak v dětství, tak i v dospělosti. Je trošku nepříjemné, ale brzy se ho zbavíte. Očkování proti zarděnkám existuje, ale očkuje se až v poslední době. Naštěstí se jich dá snadno zbavit, ale je nutné dát pozor na jejich přenos. Víte, jak se projevují a jak je můžete léčit?

tehotensky test

Jak na sobě poznám, že jsem těhotná v prvních dnech?

Někdy se začínají v těle dít různé změny, které nastávají, když jste těhotná. Jak poznáte úplně první příznaky? Jak se projeví to, že jste těhotná? Stačí jen pozorovat drobné náznaky, které vám tělo dává a nemusíte použít ani těhotenský test. Podívejte se na odpovědi na otázky: „Jak poznám, že jsem těhotná? Jak zjistím těhotenství ještě před menstruací?”

porod kate middleton

Vévodkyně Kate porodila druhé dítě! Je to dcera!

Nejsledovanějším porodem letošního roku je určitě druhý porod Kate, vévodkyně z Cambridge, která je známá spíše pod svým dívčím jménem Kate Middleton. Ke konci dubna měla porodit své druhé dítě, se kterým si dávala celkem načas. Novináři z celého světa sledovali, kdy se tak stane. Nakonec porodila dceru 2. května 2015.

dítě

Znáte časté komplikace při porodu?

Určitě není cílem tohoto článku vás zbytečně strašit, protože Česká republika patří desítky let k zemím s nejnižší novorozeneckou úmrtností na světě. V dnešní době internetu a médií je však dobře, že můžeme získat informace o všem, co se může hodit a je vhodné mít podvědomí o věcech, které mohou při porodu nastat. Jaké jsou nejčastější komplikace?

matka s miminkem

Co jsou vrozené vývojové vady? Zjistěte, proč vznikají

Ačkoliv to tak nevypadá, tak vrozené vývojové vady nejsou novinkou. Jsou tady od počátku lidstva. V dřívějších dobách dané jedince potkal jistý osud, někdy rovnou i jeho matku. V dnešní době se o tyto děti snaží současná medicína, pokud to jde, starat. Víte, to tyto vady vlastně jsou a jak vznikají?

dítě s matkou

Manduca - ergonomické nosítko pro batolata a děti

Být s dítětem co nejblíže je přáním snad každé matky. V tom vám může pomoct nejen šátek na nošení dětí, ale i ergonomické nosítko Manduca, díky kterému dítě můžete nosit na břiše, zádech nebo boku. Dítě je tak blízko matky, prospívá to jeho vývoji a pro matku je to nošení velmi pohodlné.

těhotná

Víte, jak se cítit dobře během těhotenství?

Těhotenství není nemoc, ale ne vždy je těch 9 měsíců do narození miminka nejpříjemnějších. V 1. trimestru hormony způsobují příznaky jako napětí a citlivost prsou, ranní nevolnosti a únavu, které sice později většinou zmizí, ale v dalších měsících vám zas může překážet velké bříško apod. Zjistěte, jak se cítit po celou dobu gravidity spokojeně a v kondici?

novorozenec

Novorozenecký screening odhalí vážné nemoci

Krev z patičky dítěte odebíraná po několika hodinách u novorozenců není nic jiného než známý novorozenecký screening. Do minulého roku se zkoumalo, zda dítě netrpí některou z 13 nemocí a od roku 2015 se počet zjišťovaných onemocnění zvýšil na 18. Víte, kdy a jak probíhá?

< 1 >