Domů Těhotenství Těhotenství týden po týdnu Porod Šestinedělí Péče o dítě
zena porod

Dianatal porodnický gel - pomůže na hladký porod nebo ne?

Nastávající maminky by jistě uvítaly pomocníka, díky kterému by měly rychlý a málo bolestivý porod. V tom by mohl pomoct gel, který se jmenuje Dianatal. Někteří tvrdí, že opravdu funguje a někteří jsou k jeho účinkům obezřetní. Čím je tento gel tak výjimečný?

rodina s dítětem

Daňové zvýhodnění pro rodiny s dětmi od 1.1.2015

Rok 2015 je spojen s mnohými změnami, které hlavně rodinám s dětmi přilepší. Víte, co všechno je možné čekat letos navíc od státu a jak si polepšíte, pokud máte děti?Letošní novinky jsou opravdu potěšující, tak se na ně podívejme.

bolest při porodu

Jak je možné utlumit bolest při porodu?

Bolest při porodu je naprosto přirozená věc, která se vyskytuje již od pradávna. Zpravidla u přirozeného porodu (je bez jakýchkoliv zásahů) je bolest mnohem menší než u porodu, do kterého se zasahuje. Tuto bolest zvládne vydržet každá rodička, ale některá chce bolest při porodu utlumit, protože má z porodu strach.

pasení koníčků

Naučte dítě pasení koníčků - pomáhá to při vývoji

Na oblíbené pasení koníčků byste rozhodně neměla zapomínat, protože při něm dítě rozvíjí motoriku a posiluje svaly. Ze začátku je nutné na něj dohlížet, později se bude umět samo přetočit nebo si hrát. Obvykle mají děti tuto činnost rády, někdy se jim ale také nemusí líbit.

žena s dítětem

Jak podpořit a zvýšit tvorbu mléka?

Kojení chrání dítě i matku před mnoha nemocemi a upevňuje mateřské pouto. Mnoho nastávajících maminek se však bojí, že nebudou mít mléka na kojení dost. Víte, jak jeho tvorbu můžete podpořit? Pomocí jednoduchých rad můžete mít mléka mnohem více a dítě ho tak dostane tolik, kolik bude zrovna chtít.

dítě

Jak podporovat dítě ve vývoji během prvního roku?

Některé děti začnou mluvit brzy, jiné zas chodí o mnoho dříve než jejich vrstevníci. Všechny rostou svým vlastním tempem. Odlišný vývoj jen zřídka signalizuje, že je něco v nepořádku, přesto se nemusíte stydět poradit se s pediatrem, pokud máte obavy. Obvykle jde ale o normální rozdíly mezi jednotlivými dětmi, takže si v klidu užívejte s nimi jejich vývoj.

tehotna zena

Užívání léků v těhotenství - co je bezpečné a co ne?

V těhotenství byste si měla dávat, které léky berete. Pokud musíte brát dlouhodobě léky, je nutné se poradit s lékařem. Na různé virózy pomůže přírodní léčba. V případě, že vás postihne úraz nebo onemocnění, je třeba sdělit, že jste těhotná. Lékaři tomu přizpůsobí léčbu. To, co během gravidity sníte, ovlivňuje i vaše dítě, proto se mějte na pozoru.

krmení

Krmení z láhve a všechno, co s tím souvisí

Někdy není možné miminko kojit, tak na řadu přichází kojenecká výživa z lahve. Nebojte se, není to žádná věda. Poradíme vám, jak správně na to, aby krmení vždy probíhalo k oboustranné spokojenosti vás i děťátka. Kvalitní láhev, sunar a správná technika udělá divy. Zjistěte, jak na to, aby děťátku toto stravování chutnalo.

kočárek a matka

Časté omyly čerstvých rodičů

Všichni rodiče dělají chyby. Nevěříte? Určitě i ti vaši by dokázali sestavit dlouhý seznam toho, co kdy udělali špatně. Pravdou je, že nikdo není neomylný a nikdo učený z nebe nespadl - zejména čerství rodiče. Ale pokud zjistíte, jaké chyby jsou v prvním roce nejčastější, naučíte se je nedělat. V tomto článku vám je uvedeme, spolu s radami, jak se vyhnout tomu je dělat.

dítě

Nejčastější zdravotní problémy u miminek

Ne vždy jsou dny strávené s kojencem nebo malým batolátkem růžové. I nejmenší děti mohou čas od času trpět nepříjemnými potížemi. Víte, které se objevují nejčastěji, jaké jsou jejich příznaky a jak je řešit? Častý je průjem, teplota, vyrážky, rýma, zácpa a další. Zjistěte, co dělat.

dítě a očkování

Pediacel - pentavalentní vakcína bez žloutenky typu B

Konečně i na českém trhu se objevila pentavalentní vakcína, která je určena pro ty nejmenší. Na rozdíl od Hexavakcíny nebo Hexacimy neobsahuje očkování proti žloutence typu B. Jedná se o pediacel, který se dá očkovat ve dvou schématech a podle zkušeností je pro dítě šetrnější.

zdravé dítě po porodu

Bojíte se porodu? Poradíme vám, jak se ho nebát!

Mnoho žen se zbytečně obává porodu, přitom se jedná o naprosto přirozenou věc. V případě, že máte strach je možné si najít dulu, jejichž přítomnost velmi pomůže, přestat si číst příběhy se špatným koncem nebo cvičit. Velký vliv taktéž má výběr porodnice.

matka s miminkem

Downův syndrom a co byste o něm měli vědět

Downův syndrom je genetické onemocnění, které bylo kdysi označováno jako kretenismus. U nás se s ním narodí ze 100 000 dětí 66. Toto onemocnění se dá odhalit již během těhotenství, ale zpravidla se objevuje u starších prvorodiček. Jak je možné se mu vyhnout a nebo včas objevit? Zjistěte více informací.

dítě mluví

Víte, jak naučit dítě mluvit a jak se jeho řeč vyvíjí?

Už od narození děti zjišťují, jak zní váš hlas a zvuky v okolí. Naučit se pak samy mluvit je pro ně klíčové. Poznávají tak svět, mohou požádat o to, co potřebují a komunikovat s ostatními lidmi. Jazyk a řeč, stejně jako jiné dovednosti, se rozvíjejí u konkrétních dětí různě. V tomto článku si řekneme, jak se tento proces vyvíjí a co můžete udělat pro podporu schopnosti vašeho dítěte mluvit.

miminko a nožičky

Dysplazie kyčelního kloubu se dá u dětí snadno řešit

Miminko čeká mnoho vyšetření a jedním z nich je i vyšetření kyčlí. Při tomto vyšetření se zjišťuje, zda má vadu, která se jmenuje vrozená dysplazie kyčelního kloubu. Objevuje se u 5 % novorozenců, což je tak nejčastěji diagnostikovaná vrozená vada u dětí v naší republice. Kdy se na něj chodí a jak toto vyšetření vlastně probíhá?

< 2 >