Domů Těhotenství Těhotenství týden po týdnu Porod Šestinedělí Péče o dítě

Markéta Dostálová

dívka

Menstruační cyklus: Jak mu porozumět a zvýšit šanci na otěhotnění?

Vydáno: 16. května 2016

Menstruace neboli perioda, menzes, měsíčky či krámy jsou součástí procesu, který je nutný pro reprodukci. Začíná zpravidla okolo 12. roku a končí menopauzou. Přesně v této době může být žena těhotná. Jak můžete podpořit šanci na těhotenství, když budete vědět, co přesně se děje?

těhotná

Těhotenství po 35. roku: Co se může stát po třicítce?

Vydáno: 8. května 2016

V dnešní době není vůbec neobvyklé, že žena má první dítě ve svých 35 letech a více. Podle posledních statistik tento jev stoupá, proto je vhodné se připravit nejen na výhody, které vyšší věk přináší, ale i na nevýhody a možné komplikace.

moučnivka u dětí

Moučnivka u dětí: Příznaky, projevy a léčba

Vydáno: 2. dubna 2016

U miminek a malých dětí se v ústech může objevit bílý povlak na jazyku, který připomíná tvaroh. Tak se bude jednat o moučnivku, které se dítě zbaví buď samo, nebo pomocí mastičky. Proč vůbec vzniká a jaké jsou příznaky? Zjistěte včas, co s tím máte provést, ať se toho miminko zbaví.

zarděnky

Zarděnky - příznaky, léčba a očkování

Vydáno: 21. listopadu 2015

Zarděnky se řadí mezi nemoci, které se objevují jak v dětství, tak i v dospělosti. Je trošku nepříjemné, ale brzy se ho zbavíte. Očkování proti zarděnkám existuje, ale očkuje se až v poslední době. Naštěstí se jich dá snadno zbavit, ale je nutné dát pozor na jejich přenos. Víte, jak se projevují...

dítě

Znáte časté komplikace při porodu?

Vydáno: 30. března 2015

Určitě není cílem tohoto článku vás zbytečně strašit, protože Česká republika patří desítky let k zemím s nejnižší novorozeneckou úmrtností na světě. V dnešní době internetu a médií je však dobře, že můžeme získat informace o všem, co se může hodit a je vhodné mít podvědomí o věcech, které mohou...

matka s miminkem

Co jsou vrozené vývojové vady? Zjistěte, proč vznikají

Vydáno: 17. března 2015

Ačkoliv to tak nevypadá, tak vrozené vývojové vady nejsou novinkou. Jsou tady od počátku lidstva. V dřívějších dobách dané jedince potkal jistý osud, někdy rovnou i jeho matku. V dnešní době se o tyto děti snaží současná medicína, pokud to jde, starat. Víte, to tyto vady vlastně jsou a jak vznikají?

< 1 >