Domů Těhotenství Těhotenství týden po týdnu Porod Šestinedělí Péče o dítě

Markéta Dostálová

zánět středního ucha u dětí

Zánět středního ucha u dětí, příznaky a léčba

Vydáno: 21. ledna 2018

Zánět středního ucha dokáže pěkně potrápit. Objevuje se hlavně u malých dětí a jeho léčba může být zdlouhavá. Tohoto nepříjemného onemocnění se můžete celkem snadno zbavit, ale bez léčby to moc nejde. Co na něj pomáhá, jaké jsou projevy a proč vůbec vzniká?

dítě v létě

Víte, jak pečovat o dětskou pokožku v létě?

Vydáno: 1. července 2017

Teplému počasí je nutné přizpůsobit nejen oblečení, ale i celkovou péči o pokožku. Dětská pokožka je velice náchylná nejen na slunce, ale i na různé preparáty nebo i vrstvy oblečení. Na co byste si měla dát pozor?

miminko a maminka

Těhotenský průkaz je v těhotenství důležitější než občanka

Vydáno: 22. dubna 2017

Těhotenský průkaz je v těhotenství velice důležitější než občanka. Jsou v něm uvedeny všechny informace o těhotenství, plánovaném porodu, anamnéze atd. Celých devět měsíců byste jej měla nosit stále s sebou, ať je v případě potřeby po ruce.

krmení dítěte

Nejčastější problémy při krmení dětí

Vydáno: 29. prosince 2016

Krmení dětí je často komplikované, protože dítě nechce nějaké potraviny jíst, je mu po nich nevolno, je vybíravé nebo se může vyskytnou i nějaký problém. Zjistěte, jaké problémy při krmení jsou nejčastější a jak je můžete vyřešit.

Spánek miminka

Dětská obrna a její příznaky, léčba a očkování

Vydáno: 20. listopadu 2016

Jedním z nebezpečných onemocnění, kterým se může dítě nakazit je dětská obrna. Jedná se o nemoc, která sice je v Evropě vymýcena, ale může se sem dostat stěhováním nebo cestováním. V ČR se proti ní očkuje a o co přesně se jedná?

děcko a SIDS

Jak se vyhnout riziku SIDS?

Vydáno: 21. července 2016

Syndrom náhlého úmrtí kojence patří mezi strašáky mnoha rodičů, protože dítě může náhle zemřít bez jakékoliv příčiny. I když se neví, proč se tomu tak děje, je nutné, aby rodiče byli obezřetní. Na co byste si měli dávat pozor a čemu se vyhnout?

>