Domů Těhotenství Těhotenství týden po týdnu Porod Šestinedělí Péče o dítě

Manduca - ergonomické nosítko pro batolata a děti

Vydáno: 2. březen 2015 v kategorii Péče o dítě, napsala Adéla Jánská.

dítě s matkou

Být s dítětem co nejblíže je přáním snad každé matky. V tom vám může pomoct nejen šátek na nošení dětí, ale i ergonomické nosítko Manduca, díky kterému dítě můžete nosit na břiše, zádech nebo boku. Dítě je tak blízko matky, prospívá to jeho vývoji a pro matku je to nošení velmi pohodlné.-

Nosítko Manduca je ergonomické nosítko, které je určené již pro děti od tří měsíců až do pěti let. Správný tvar respektuje požadavky na nošení dítěte, aby se mu něco nestalo a aby mu to také prospívalo. Návod na nošení je jednoduchý a není nutné se bát, že by se dítěti něco stalo.

Co je Manduca?

Manduca je měkké ergonomické nosítko, které je určeno pro batolata a děti do pěti let (od 3 do 20 kg). Toto nosítko je určené pro zdravé nošení dětí, vyvíjí se v nich správná pozice dolních končetin, má pozitivní vliv na kyčelní klouby a hlavně je dítě blízko své matky. V nosítku je vložka, díky které jsou správně posazeny končetiny a pomáhá i při držení páteře.

Toto speciální nosítko navrhli v Německu lékaři s různými specialisty a to tak, aby se respektovaly všechny požadavky dítěte. Manduca je vyprodukována pouze z přírodních materiálů (ze směsi bavlny a konopí). Kromě zmenšovací vložky s měkkým polstrování působící proti otlakům se v nosítku nachází i zádová podpěrka, zip, kapuce, kapsičky, patentky a ramenní popruh, který je nastavitelný.

Při výrobě byly použity šetrné materiály, barvy a všechny materiály by měly být dostatečně kvalitní. Toto pohodlné nosítko je bezpečné a splňuje všechny normy a požadavky na bezpečnost.
Nosítko váží 600 gramů a dát se prát i v pračce při teplotě 30°C s šetrným přípravkem bez sušení a bělení.

Typy nosítek

Prodává se několik kolekcí a typů Manduc. Nejznámější je Manduca New Style, která je často velmi dobře hodnocená. Mezi další řady se řadí Black Line, PureCotton, Sling, Fumbee, Zipin, Kapsička nebo Size-It. Každá maminka si zajisté vybere, které nosítko je pro ni a dítě ideální. Výhodou je, že některá nosítka jsou vyrobena v České republice, ale to nejznámější New Style v Číně.

Kolik Manduca stojí?

Nosítka Manduca pořídíte od 2 800 Kč, cena záleží na typu, edici a obchodu. Dávejte si ale pozor, abyste si koupila originální výrobek. Tak jako všude, tak i těchto produktů se prodávají padělky, které by nemusely být až tak kvalitní a bezpečné. Pokud nechcete koupit nová nosítka Manduca, podívejte se na bazar nebo různé inzerce, i tam mohou maminky prodávat tato nosítka levně, protože je již nepotřebují.

Maminky mají většinou s Manducou velmi pozitivní zkušenosti, o čemž se můžete přesvědčit v diskuzi.